Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Zatonęło ich aż 6 wokół Bali!

Mowa oczywiście o aż sześciu podwodnych zabytkach, które możemy spotkać nurkując wokół wyspy Bogów. Podróżując po Bali zapominamy, jak piękny bywa świat schowany pod wodą.

1) Anchor Wrack- okolice wyspy Menjanagan, czyli północne Bali są domem drewnianej łodzi z wieku XIX. Wrak mieści się na głębokości 25 do 40 metrów, konieczne zatem będzie zejście ze sprzętem nurkowym.

menjangan

menjangan

2) Pemuteran- Tempel Garden-. Spot nazywany podwodną świątynią lub świątynnym ogrodem, jest to 30 metrowej długości kompleks świątynny. Między innymi znajdziemy tu posągi Buddy i Ganesha. Free diverzy też będą się tu mogli wykazać. świątynie leżą na głębokości od 15 -30 metrów.

pemuteran

pemuteran

3) USAT Liberty- Kolejny wrak statku można spotkać w miejscowości Tulamben. Jest to jedno z najlepszych miejsc na świecie dla nurków, którzy uprawiają własnie tego typu nurkowanie najchętniej. Statek ma aż 120 m długości. Zaczyna się już na głębokości 5 m (co jest wspaniałą wiadomością dla snorklerow) i schodzi aż do 30 metrów w głąb. Wrak jest pokryty licznymi koralami oraz w jego pobliżu często można spotkać liczne ławice ryb.

TULAMBEN

TULAMBEN

4) The Boga Wrack- Znajduje się parę minut drogi od miejscowości Tulamben na północ, w miejscowości Kubu. Ten statek transportowy straży przybrzeżnej jest mniej znany od USAT Liberty, być może dlatego że był on zatopiony dopiero wrześniu 2012 roku celowo. Wrak leży na głębokości od 15 do 35 metrów. Plusami tego spotu są dodatkowe atrakcje jak zatopiony samochód, skrzynia skarbów oraz posag, małym minusem jest to ze morskie życie dopiero powoli zaczyna się na nim rozwijać.

BogaBoga

Boga

5) Ostatnim ze znanych wraków wokół Bali jest japoński frachtowiec, który zatonął podczas II wojny światowej w miejscowości Amed. Statek pokryty jest licznymi koralami i jest domem dla wielu gatunków ryb. Leży na głębokości od 6 do 20 m.

Amed

Amed

6) Ostatnim obiektem jest podwodna skrzynka na listy slash świątynka, która również znajduje się w miejscowości Amed. Na zdjęciu możecie zobaczyć podwodnego ninje 😉 Ze względu na niegłębokie położenie, podziwiać ją można mając na sobie tylko maskę z rurka.

Amed pos

Amed pos

1 odpowiedź

  1. Ι've been brоwsing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting articlе likе yours. It is pretty worth enough for me. Personally, if all website owners and bloggers made good content as you dіd, tһe internet wіlⅼ be a ⅼot more usеful than ever before.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz