Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Wulkan nad wulkany! Mount Rinjani

Co roku ta magiczna góra przyciąga miłośników trekkingu do podjęcia nowej przygody i wyzwania jakim jest zdobycie jej szczytu. Rinjani nie należy do najłatwiejszych do zdobycia, ale wysiłek jaki wkłada się w wielogodzinny marsz nagradzany jest widokami zapierającymi dech w piersiach. Wulkan ma 3726 metrów wysokości, a wycieczki organizowane na niego zajmują w sumie aż 3 dni. Znajdujący się w Parku Narodowym wulkan jest jednym z najpiękniejszych terenów górskich w Azji Południowo-Wschodniej oraz jest drugim, co do wielkości wulkanicznym szczytem Indonezji i jest częścią słynnego „Pierścienia Ognia”.

Wisienka na torcie Rinjani jest jezioro Segara Anak znajdujące się w środku stożka wulkanicznego Gunung Baru Jari, który powstał w wyniku aktywności wulkanicznej. Jezioro przez wyznawców hinduzimu jest uznawane za święte miejsce i często można tu napotkać modlących się na jego brzegu pielgrzymów, a przez turystów uważane jest za niezwykle piękne miejsce i główny cel wyprawy na Rinjani.

Wyprawę na wulkan organizuje się z grupa wykwalifikowanych przewodników oraz tragarzy. Przy 3 dniowej wycieczce potrzebne są namioty, jedzenie, ciepłe ubranie oraz wygodne obuwie górskie.
Mount Rinjani znajduje się w parku narodowym. Poza wulkanem do parku należą tradycyjne wioski, wodospady, gorące źródła oraz jaskinie (Gua Susu, Gua payung oraz Gua Manik).

Wyprawę do tej magicznej krainy chętnie dla was zorganizujemy, ale należy pamiętać, że wspinaczka może się odbywać jedynie w porze suchej, a jest to między kwietniem a październikiem.

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz