Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Siarkowy wulkan Indonezji

Istnieje w Indonezji wulkan, który jest fenomenem na skalę światową. Po pierwsze jest to ostatnie miejsce na ziemi, gdzie wydobywa się siarkę w sposób tradycyjny. Po drugie z tego powodu górnicy, którzy ją wydobywają wykonują jedną z najniebezpieczniejszych dla ich zdrowia prac na świecie (Pracują w trujących oparach, bez ubrań o chronnych, dzień w dzień nosząc na plecach od 60 do 100 kilogramów).

Dlaczego właściwie więc odwiedza się to miejsce?
Po pierwsze, aby wspomóc lokalnych górników, którzy chętnie odlewają dla odwiedzających siarkowe figurki, dorabiając tym sposobem do niewysokiej pensji, a turystom zostawiając niesamowitą pamiątkę z tej wyprawy.
Dochodzi tu również do niespotykanego zjawiska zwanego błękitnym płomieniem (którym są opary siarki spalające się w kontakcie z tlenem) i tworzą widok zapierający dech w piersiach. Finalnie po to, aby zobaczyć (najlepiej o świcie) wulkaniczne jezioro znajdujące się wewnątrz krateru, będące największym tego typu zbiornikiem na świecie oraz posiadające niesamowicie turkusową barwę.

Jako ekipa Wakacji Personalnych pragniemy zabrać was w niesamowite i niecodzienne miejsca, które na długo zapadną w waszej pamięci.

Zainteresowała was tematyka tego niesamowitego wulkanu? Możecie dowiedzieć się więcej o tym magicznym miejscu z artykułu National Geographic (http://www.national-geographic.pl/…/piekielny-wulkan-indone…), bądź oglądnąć poruszający film dokumentalny, zatytułowany "Błękitne ognie wulkanu Kawah Ijen"

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz