Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Najdroższa kawa na świecie

Gdybyście się kiedyś zastanawiali jak smakuje najdroższa kawa na świecie, możliwość jej spróbowania za korzystniejszą cenę oferują Indonezyjskie kawiarnie i plantacje.
Cena tej kawy jest wysoka ze względu na metodę jej pozyskiwania, a jej światowa sprzedaż i zbiory to tylko 300-400 kg rocznie. Indonezja jest jej wiodącym producentem.
Proces produkcji tej kawy rozpoczyna się poprzez konsumpcję owoców kawowca przez sympatyczne zwierze zwane luwak (po polsku łaskun). Luwak nie trawi nasion kawy, a jedynie miąższ. Ziarna są nadtrawiane oraz przechodzą lekki proces fermentacji, po czym są wydalane w całości. Kawa następnie jest oczyszczana, suszona, i na końcu parzona. Mówi się, że ten własnie nietypowy proces sprawia, że kawa traci swój gorzki smak.

Najdroższą wersją Kopi Luwak jest kawa pozyskiwana z łaskunów, które żyją dziko i w rezerwatach. Podobno luwak w naturalnym środowisku wybiera i zjada tylko najlepsze, najsłodsze owoce kawowca. Taki rodzaj tej kawy możemy rozpoznać po pieczątce, która będzie umieszczona na jej opakowaniu- Certified Kopi Luwak – real & caged free. Certyfikowana Kawa Luwak- Prawdziwa i ze zwierzęcia nieprzetrzymywanego w klatce.
Jeśli zainteresował Cię ten artykuł i chcielibyście spróbować kopi luwak lub po prostu odwiedzić plantację, na której wytwarza się taką kawę zapraszamy do kontaktu

https://wakacje-personalne.pl/portfolio-…/wakacje-kulinarne/

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz