Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Hen hen w siną dal!

Kolejną rzeczą, którą uwielbiamy na Bali, to to że święta religijne są obchodzone na tak dużą skalę i zawsze cieszą turystyczne oko 😉
Taką okazją jest na przykład doroczny festiwal latawców. Jest on obchodzony po to, by przesłać wiadomość do hinduistycznych bogów, by byli łaskawi i obdarowali Balijczyków obfitymi plonami i zbiorami na cały rok.
Tradycyjny latawiec powinien mieć przynajmniej 4 metry szerokości i 10 metrów długości.Jednak Balijczycy potrafią stworzyć prawdziwe olbrzymy na tę okazję. Tworzone są one przez lokalne społeczności (banjar), które konkurują ze sobą na piaszczystej plaży w miejscowości Sanur. Na jeden zespół składa się około 70/80 osób (każda ma swoje zadanie). Najczęściej tworzonymi typami latawców są Bebean (w kształcie ryby), Janggan (w kształcie ptaka) oraz Pecukan (w kształcie liścia). A najczęstszymi kolorami używanymi przy ich tworzeniu są biały, czerwony i czarny. Każdy z typu latawca startuje w osobnej konkurencji.
Festiwal jest obchodzony co roku w lipcu. W tym czasie poza samym festiwalem, często można zaobserwować dzieci bawiące się latawcami na plażach i polach ryżowych. Ta niesamowita sceneria utrzymuje się około dwóch tygodni na Bali.
Macie ochotę na egzotyczne wakacje na Bali w tym własnie okresie?

 

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz