Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Co jemy w Indonezji?

Co jemy w Indonezji?
Kiedy jedziemy na wakacje na Bali, każdy zadaje sobie pytanie: Co dobrego można tam zjeść? Poniżej lista z krótkim opisem TOP 10 jedzenia na Bali według Wakacji Personalnych 😉

Kopi Luwak

Kopi Luwak

10. Kopi- w Indonezji można wypić najlepszą kawę na świecie. Fani niecodziennych smaków i o grubym portfelu mogą wypić tutaj Kopi Luwak- najdroższą kawę na świecie- której ziarna są trawione uprzednio w żołądku sympatycznego Luwaka.

Jus

Jus

9. Jus- Świeżo wyciskane soki z dodatkiem słodkiego mleka skondensowanego. Polecamy soki z mango, ananasa, papai i mix owoców.

Ikan Bakar

Ikan Bakar

8. Wszystkie owoce morza oraz ryby z grila (Ikan Bakar) są tutaj po prostu przepyszne i zawsze świeże 😉

Soto Ayam

Soto Ayam

7. Soto ayam- zupa w stylu rosołu, gotowana na bazie kurczaka z trawą cytrynową, kiełkami, jajkiem, pomidorami oraz najczęściej również z ostrym sosem chili.

Gado Gado

Gado Gado

6. Gado - Gado- ulubieniec wśród wegetarian i osób które nie lubią ostrych potraw. Jest to danie na zimno ze słodkim sosem orzechowym, warzywami, miękkimi batatami, lepkim ryżem, jajkiem na twardo i kiełkami.

Sate

Sate

5. Sate ayam/lilit/sapi- Jest to danie przypominające trochę szaszłyk. Robione jest z różnego rodzaju mięs, ale zawsze podawane z przepysznym sosem orzechowym.

Nasi campur

Nasi campur

4. Nasi campur- Ryż biały najczęściej przy akompaniamencie kurczaka, placków sojowych, ostrego sosu z chili (sambal) i warzyw.

Nasi goreng

Nasi goreng

3. Nasi Goreng- jest to danie z WOKa zawierające ryż, warzywa oraz mięso smażone najczęściej na oleju kokosowym. Na górę dania zwykle dawane jest jajko sadzone.

Mie goreng

Mie goreng

2. Mie Goereng- podobnie jak danie powyżej jest to zasmażane danie w WOKu tylko zamiast ryżu dodawany jest tutaj makaron.

Gule kambling

Gule kambling

1. Gule Kambling- Jest to typ gulaszu gotowanego na mleku kokosowym razem z koziną. Nasz absolutny faworyt 😉

 

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz