Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

Borobudur

Na malowniczej wyspie Jawa nieopodal popularnej Yogyakarty znajdziemy jeden z największych i najpiękniejszych kompleksów świątyń buddyjskich. Borobudur został wzniesiony, gdy na Jawie panowała dynasta Sallendrów. Budowla powstała pomiędzy latami 750-850. Konstrukcja świątyń ma charakter tarasowy. Zbudowana jest z czterech czworobocznych tarasów pokrytych płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z życia Buddy oraz trzech kolistych tarasów, ozdobionych czymś w rodzaju dzwonów (dagoby- małe budowle sakralne), a w każdym z nich umieszczono posag Buddy. Całość kompleksu wieńczy ogromna dagoba, kilkukrotnie większa od pozostałych. Zabytek ten został wpisany na listę UNESCO w 1991 roku.

Jako Wakacje Personalne odwiedziliśmy Borobudur w roku 2013 parę dni przed wigilią. Świątynia w tym okresie jest bardzo oblegana przez turystów, nie przeszkadza to jednak w podziwianiu jej piękna, ale... odkryliśmy, że istnieje sposób dla osób, które nie lubią tłumów i chcą mieć to miejsce praktycznie tylko dla siebie- tzw. oferta specjalna. O świcie w świątyni nie ma (prawie) nikogo, gdyż jest ona wtedy zamknięta, ale jak się okazuje nie dla wszystkich. Można wykupić specjalny pakiet i podziwiać to miejsce przy wschodzie słońca.
Jeśli zauroczył was Borobudur i pragniecie go zobaczyć wraz z innymi magicznymi miejscami zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Świątynia Borobudur znajduje się w naszym pakiecie wycieczkowym Śladem cywilizacji, ale oczywiście można ją dodać do każdego innego rodzaju wycieczki. Przede wszystkim chcemy, aby Twoje wakacje były szyte na miarę, Twoja miarę 😉
https://wakacje-personalne.pl/portfolio-…/slademcywilizacji/

Na youtubie zachęcamy do oglądniecie filmiku: Java + Sulawesi, gdzie od kolo 8:38 minuty widać własnie Borobudur https://www.youtube.com/watch?v=IhQbdjDg2ag

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz