Wakacje w Indonezji z prywatnym przewodnikiem

10 naturalnych cudów Indonezij- Tanjung Puting National Park

Lonely planet ogłosiło listę 10 naturalnych cudów (10 must-see natural wonders in Indonesia), które powinny się znaleźć na liście każdego, kto odwiedza Indonezję. Różnorodność Indonezji rozpościera się na ponad 17 tysięcy wysp przez ok. 1,9 miliona km kwadratowych. Mamy tutaj wulkaniczne szczyty wznoszące się z bujnej dżungli, podwodny świat z najlepszymi na świecie miejscami nurkowymi oraz zaskakująco dziką przyrodę od gigantycznych waranów, aż po malutkie tersjusze.

Chciałabym się z wami podzielić w cotygodniowym poście, każdym z tych cudów, oczywiscie okiem Wakacji Personalnych.
Pierwsze dwa z nich opisane zostały przez nas w kilku poprzednich postach. Szybko tylko je przypomnę i przejdę do trzeciego z nich.

Numer 1: Komodo National Park- pojawił się w poście o różowej plaży (https://wakacje-personalne.pl/blog/rozowa-plaza) oraz w tekście o waranach z Komodo (https://wakacje-personalne.pl/blog/jestes-fanem-gry-o-tron)

Numer 2 z listy to Mt Rinjani- opisany przez nas jako wulkan nad wulkany (https://wakacje-personalne.pl/…/wulkan-nad-wulkany-mount-ri…)

A już dzisiaj czas na Cud Natury
Numer 3. Tanjung Puting National Park

Park Narodowy Tanjung Puting znajduje się w południowym Borneo. Jest to wymarzone miejsce dla miłośników przyrody. Porośnięty jest równikowym lasem deszczowym, a jego najpopularniejszymi mieszkańcami są orangutany (z indonezyjskiego orang hutan- człowiek lasu). Oczywiście dżunglę zamieszkuje jeszcze bardzo wiele ciekawych gatunków roślin (https://wakacje-personalne.pl/blog/najwiekszy-kwiat-swiecie) i zwierząt (makaki,babirussy, egzotyczne ptaki)
Tanjung Puting zwiedza się łódka, na której organizowany jest też nocleg. Na ląd schodzi się na kilkugodzinne eksploracje terenu. Zwierzęta często pojawiają się przy wodopoju, dlatego właśnie przy rzece najłatwiej je spotkać.
Na terenie parku znajdują się aż 4 ośrodki rehabilitacji orangutanów- więc jeśli podczas wyprawy po parku, nie uda nam się żadnego zobaczyć, zawsze można liczyć na jedno z centrów i na własne oczy przekonać się jak ludzie pomagają chorym i osieroconym zwierzakom.

Gotowi na wyprawę?

https://www.lonelyplanet.com/…/40625c8c-8a11-5710-a052-1479…

Nie ma żadnych komentarzy.

Zostaw komentarz

Wypełnij formularz